Mostná 36 Nitra

Otvráracie hodiny
Po - Pia od 9:00 do 17:30
Mob.: 0905 630 444
037/65 24 112

TIP 5 : Temná ČIERNA farba - Áno alebo nie..?

5. TEMNÁ ČIERNA FARBA - Áno alebo nie ?
Čierna farba na vlasy je veľmi špecifický odtieň.Tu by som si tak jednoznačne ako pri blond nedovolila tvrdiť, že pristane každej žene.Čierna je dosť tvrdá farba, ktorú podľa mňa mávajú  výrazné a sebavedomé typy žien. Ženy, ktoré také vo vnútri nie sú a stotožňujú sa s týmto odtieňom, tak im čierna farba naopak pomáha a dáva vnútorný pocit sily a ochranný štít voči okoliu.
Nehodí sa ku každej farby pleti, ale správnym nalíčením si žena dokáže výnimočnosť čiernej farby ešte viac zvýrazniť.
Ale pozor ! Pokiaľ nie ste úplne presvedčená, že tento odtieň je pre vás ten správny, tak radšej s ním neexperimentujte. Viem, že je to najjednoduchšie farbenie vlasov doma, lebo čierna prekryje všetko, ale v domnienke, že ste si kúpili len akoby  "šampónovú farbu" na vlasy, ktorá sa časom vymyje, tak verte, že tomu tak nie je.
Čierna je najsilnejší pigment zo všetkých odtieňov,používa sa pri nej emulzia v takej koncentrácii, ktorá vlasy stmavuje a hlavne doba pôsobenia vtedy zohráva tiež rolu.
Šampónová farba, odborne ju nazývame semipermanentná, pokiaľ tam nie je k nej emulzia , alebo demipernamentná, pokiaľ tam je vyvíjacia emulzia, má pôsobenie na vlasoch od 5 -20 min. Potom ešte viac stmavuje a dostáva sa do vnútra vlasu.Určitý čas trvá aj pokiaľ si žena farbu na vlasy nanesie. Keď  to všetko zrátate, tak je dosť dlhá doba a výsledok  je taký, že farba vám ostane na vlasoch natrvalo a nevymyje sa, ako ste si pôvodne mysleli.
A s tým už nič nenarobíte.Pokiaľ by ste sa chceli čiernej zbaviť, tak doma to už nezvládnete.Tu vám poradím naozaj to  neskušať a zveriť sa do rúk profesionálov,lebo farbu farbou nezosvetlíte a môžte si vlasy dosť poškodiť.Po konzultácii sa zvolí ten správny postup zosvetľovania, podľa toho o koľko chcete mať vlasy svetlejšie alebo aký má byť konečný výsledok.
V poslednej dobe chodí k nám do salónu veľa žien a mladých dlhovlasých slečien, ktoré už čierna omrzela a chcú mať hnedé vlasy, pretože sa s touto farbou úplne nestotožnili a hlavne chcú aj zmenu.Ale aj také, ktoré si čiernu dávajú stále...
Dobrá rada  pre Vás, ktoré sa pohrávate s myšlienkou na ČIERNO - Ešte raz si to dobre premyslite, či  čiernu naozaj chcete a radšej  s týmto odtieňom  NEEXPERIMENTUJTE !!!
Cesta späť stojí potom čas a peniaze...viac ako bežne pri farbení... Ale ak to nevadí a nepoznáte prekážky a viete s istotou, že je PRE VÁS  ČIERNA SPRÁVNA, tak  TO UROBTE !
Musím však sklamať ženy, ktoré čiernu a tmavé odtiene nosia celý život. Vekom, keď pribúdajú šedivé vlasy, vzniká veľký farebný kontrast bielej a čiernej.To spôsobuje, že vlasy pri korienkoch pôsobia redšie, presvitá akoby aj pokožka hlavy. Žena pôsobí staršie, lebo jej šediny su viac viditeľné.Taktiež čierny odtieň dáva vekom tváry tvrdší výraz a unavený vzhľad.
Preto dámy je čas na ZMENU ! Veď ktorá by sme chceli  vyzerať staršie ako v skutočnosti sme ! :)