Mostná 36 Nitra

Otvráracie hodiny
Po - Pia od 9:00 do 17:30
Mob.: 0905 630 444
037/65 24 112

TIP 2 : Ako rozlišujeme farby podľa odtieňov

2.AKO ROZLIŠUJEME FARBY PODLA ODTIEŇOV

Odtiene farieb na vlasy rozlišujeme podľa farebných pigmentov, ktoré sú percentuálne obsiahnuté vo farbe. Niektoré farby majú len farebné pigmenty, vtedy hovoríme o INTENZÍVNYCH FARBÁCH, ako napríklad medené, červené, fialové a ich zmiešané odtiene.Tieto odtiene sú najmenej trvácne a vyžadujú špeciálnu starostlivosť. O tom vám ale poviem v ďalšej sérii typov určenej na túto problematiku.Tieto odtiene majú aj najmenšiu kryciu schopnosť pri vlasoch šedivých. Môžete to pozorovať tak, že po zafarbení máte niektoré vlasy alebo celé partie vlasov,kde bolo najviac šedivých jasnejšie,farba tam pôsobí svetlejšie ako na vlasoch tmavých,ktoré sú medzi nimi, a najrýchlejšie sa aj z týchto vlasov vymýva.

Je to preto,že tieto odtiene farieb neobsahujú žiadne prírodné odtiene.Keď je vlas biely,chýba mu prírodné farbivo,ktoré vo vlasoch máme a potom vzniká ten efekt kontrastov a nerovnomernosti farby vlasov.

Pri vlasoch nešedivých a tmavších prírodných, keď nanášate intenzívnu farbu na vlasy, zas sa vám stane, že odtieň nemá takú intenzitu ako by ste chceli. Je to preto, že sú tmavé a farba nedokáže zosvetliť o viacej ako 4 stupne.

To je zas jeden z dôkazov,prečo farby z obchodu nemajú tú požadovanú intenzitu, farebné krytie a rovnomernosť odtieňu, aký chcete. Bolo by to len vtedy,keby ste mali ideálne vlasy, ako som spomínala v prvom type, teda prírodný odtieň tmavú blond alebo nanášate farbu na vlasy zosvetlené.Vtedy je intenzita odtieňu najväčšia.

Dosť podstatné je aj spomenúť množstvo farby, ktoré na vlasy nanášate .Ak si chcete z kúpenej farby ešte aj ušetriť a použijete len polovičku, nech ju máte na dvakrát, radšej to nerobte.Farba v obchode sa predáva už aj tak malom objeme určenom na aplikáciu veľmi krátkych vlasov, alebo vyrastených, takže pri troche dlhších vlasoch a dlhých sa musí množstvo krabičiek s farbami znásobovať.Z tohto vyplýva,že ak dáte malé množstvo farby na vlasy, tak farebný pigment sa do vlasov nedostane dostatočne a odtieň a farba nebude mať tiež taký efekt ako si želáte.

O iných odtieňoch na budúce :)