Mostná 36 Nitra

Otvráracie hodiny
Po - Pia od 9:00 do 17:30
Mob.: 0905 630 444
037/65 24 112

TIP 3 : Farba v prírodnom štýle

3.FARBA V PRÍRODNOM ŠTÝLE

V dnešnej dobe sú prírodné odtiene farieb jedným z najoblúbenejších. Prečo to tak asi je ? Keď sa zamyslím, tak asi preto, že v poslednej dobe je dosť uznávaný a trendy prírodný čiže aj naturálny štýl vo viacerých odvetiach a v našom živote. Ako napr.prírodné materiáli v odevnom,nábytkárskom priemysle, kozmetike, strave, atď.

Medzi prírodné odtiene vo farbách na vlasy patria odtiene naturálne,popolavé a béžové.Sú to odtiene,ktoré sa najviac približujú k prírodnej farbe, akú sme mali alebo akú majú ženy,ktoré si vlasy ešte nefarbia.Ak si vlasy farbíte, môžete ho vidieť vždy tak mesiac po farbení, keď máte vlasy vyrastené. Správne určenie vášho prírodného odtieňa je dôležité pri výbere vášho budúceho odtieňa farby, aký chcete dosiahnuť a aký bude výsledný efekt farby.

Pri používaní odtieňov,ktoré sa najviac podobajú vašej prírodnej farbe, máte istotu,že kontrast medzi farbenými a vašimi vlasmi bude málo viditelný,takže si vlasy nebudete musieť farbiť tak často,ako ked máte úplne iné, svetlejšie alebo tmavšie odtiene. Čiže niekedy prevláda aj pohodlnosť pri výbere tohto odtieňa. :)

Je tu ale malý problém.Nájsť ten správny odtieň v obchode,tiež nie je tak jednoduché.Dosť často ženy chcú, aby ich vlasy nemali červený nádych, čo sa vo väčšine prípadov stáva, pri používaní farieb z obchodu.Viem to preto,lebo naše zákazníčky túto požiadavku dosť často pri konzultáciu vo výbere farby dávajú na prvé miesto. :)

Nefarbené tmavé vlasy obsahujú najviac prírodného červeného pigmentu, stredné odtiene medeného a blond žltého.Ak chceme získať ked ten správny odtieň, musíme pigmenty ktoré prevládajú zneutralizovať a zároveň dodať odtieň podla požadovaného výsledku.

A to vám žiadna farba z obchodu nespraví. Je to technológia miešania farieb, ktorú tiež ani všetky kaderníčky neovládajú a spoliehajú sa na to, že nejako to už nejako dopadne a uvidí sa po tom. Profesionálne kaderníčky vždy vedia aký bude výsledný efekt farby ktorú nanášajú a namiešajú podla odtieňa farby aký máte vy a aká je vaša požiadavka.