Mostná 36 Nitra

Otvráracie hodiny
Po - Pia od 9:00 do 17:30
Sobota na objednávku
037/65 24 112
0905 630 444

TIP 9 : Ako sa ROBÍ MELÍROVANIE vlasov

AKO SA ROBÍ MELÍROVANIE VLASOV?
Najprv musíte vedieť, čo chcete s melírovaním dosiahnuť . Podľa toho sa potom zvolí technika melírovania, ktorou sa požadovaný efekt dosiahne.
Najčastejšie sa v dnešnej dobe používajú na melírovanie vlasov alobaly alebo fólie, ktoré sú na to špeciálne určené. Možno ste to už niektoré z vás aj vyskúšali doma s klasickým  alobalom :).
Ďalej sa oddeľujú cele partie vlasov, kde sa každá natiera iným odtieňom farby.Môže to byť partia vrchná a spodná,alebo len predné kontúry, ofina. Ak sú strihy asymetrické, alebo dlhá ofina, tak sa dá krásne zvýazniť inou farbou táto časť  účesu. Najčastejšie farebným kontrastom.
Ak chceme aby bol melír viditeľnejší, tak použijeme odtiene ktoré sú od seba aspoň o tri odtiene svetlejšie alebo tmavšie.Pri farebných efektoch môžme použiť intenzívnejšie odtiene, vtedy je melír viac viditeľný.
Naopak, ak chceme aby melír nebolo moc vidieť, ale aby sa docielil len iný odlesk farby, tak vyberáme odtiene len o jeden stupeň svetlejšie,alebo tmavšie, ako je základná farba vlasov v podobnom alebo tom istom odtieni.
Vtedy tomu melíru hovoríme aj tón v tóne.
Potom sú aj ďalšie techniky,napr. voľnou rukou, rôzne geometrické tvary sa oddeľujú po cele hlave a mnoho ďalších... Doporučujem sa radšej zveriť do rúk profesionálnej kaderníčky, ktorá sa tieto nové  techniky učí na rôznych školeniach a výsledok naozaj stojí za to.
Budete iné... Esteticky a účelovo spravený melír je vizitka,  že ste boli v salóne a staráte sa o seba a vaše vlasy. Tú radosť z krásnych vlasov a dobrý pocit zo seba si zaslúži každá z nás  !!!
 Ktoré farby sú naozaj dobré si povieme nabudúce...